Eltodo jsou moderní technologie, špičkové služby a promyšlené systémy. A také lidi, kteří ve firmě pracují a svou prací žijí. Jaký je Eltodo zaměstnavatel? Jaká je firemní kultura? A kdo u pohovoru určitě neprojde? To nám v příjemném rozhovoru prozradil Jiří Čihák, ředitel HR a komunikace.

 

Eltodo je synonymem pro moderní technologie. Představte nám prosím ve stručnosti, co všechno umíte a děláte.

ELTODO je moderní technologickou společností s opravdu širokým záběrem. Naši práci lze vidět prakticky kdekoliv. Jsme specialisté na řešení dopravních systémů, technologií dálnic, tunelů i železniční dopravy, dále osvětlení veřejné i slavnostní, kamerových systémů pro města i dopravu, informačních a komunikačních technologií, datových center, cloudových služeb, technologií pro průmysl a energetiku, chytré budovy, atd. Máme vlastní vývoj i výrobu. V našem koncernu se proto uplatní opravdu každý se zájmem o různé technologické obory.

 

Jak velká jste společnost? Kolik máte zaměstnanců? 

Celý koncern má zhruba 1500 zaměstnanců.

 

Mezi důvody proč jít pracovat do Eltoda, uvádíte možnost dělat to, co mě baví, příležitost pro každého a férové jednání. Jaké jsou ty další důvody? Jaká je například firemní kultura v Eltodu?

Možnost “dělat co mě baví” je dána právě šíří našeho portfolia činností, vybere si opravdu každý. Férovost vidíme v tom, že se opravdu snažíme splnit vše, co zájemcům o práci nabídneme. Neslibujeme věci, které se pak nestanou. Jako další důvod bych asi uvedl možnost kariérního a profesního růstu. To je už skoro klišé, ale u nás je přímo firemní strategií výchova vlastních odborníků na většinu druhů činností. Proto podporujeme technické a odborné vzdělávání a díky velikosti firmy může šikovný a ambiciozní člověk najít velký prostor i pro kariérní rozvoj. Naše firemní kultura staví na genderové vyváženosti a harmonii - vážíme si a využíváme jak zkušeností a praxe starších pracovníků, tak nabízíme i dostatečný prostor dynamice a zápalu mladší generace.

 

Jak se v Eltodu stavíte k požadavkům nastupující generace - homeoffice, sickdays, flexibilní pracovní doba?

Jak Sickdays tak flexibilní pracovní dobu nabízíme v našich zaměstnaneckých benefitech a i když máme lidi s povoleným homeoffice režimem, je homeoffice jako celkový systém nyní krátkodobě “zaparkovaný”. Definitivní pravidla totiž čekají, až jak bude systém práce z domova promítnut do nového zákoníku práce. Tedy do zhruba poloviny roku 2017, pokud to zákonodárci stihnou. Pak ho nabídneme jako ucelený a přesně definovaný benefit.

 

A jak to v Eltodu vypadá? Jaké máte kanceláře a zázemí?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď, neboť ELTODO jsou desítky pracovišť po celé republice. Vlastně i na Slovensku. Od projekčních a vývojových kanceláří po výrobní haly, pracoviště pod širým nebem nebo např. v atomové elektrárně. Snad jen, že v případě kancelářských profesí se u nás nepotkáte s nějakým velkým open space prostorem. Máme za to, že menší týmy nebo skupinky pracují efektivněji a lidé jsou spokojenější.

 

Jaký by měl být ideální kandidát? Jaké povahové a osobnostní rysy jsou pro vás klíčové?

Pozitivní a komunikativní, s ochotou učit se nové věci, mající rád změny. V dnešní moderní době a v našich oborech činnosti se vše děje velmi rychle. Musíme proto umět i velmi rychle reagovat na situaci na trhu, na přání našich zákazníků, na rozvoj nových technologií a to s sebou samozřejmě přináší v podstatě kontinuální změny.

 

Řekněme že jsem prošla prvním kolem výběru a jdu na pohovor - na co se mám připravit?

Na příjemné a skoro neformální prostředí a pohovor, nicméně se zaměřením jak na dobrou praxi nebo ochotu rychle se učit a také na pozitivní osobnostní rysy.

 

Můžu si gratulovat, pohovor dopadl dobře a přijali jste mě. Co mě čeká teď?

První den vás čeká seminář pro nováčky, na kterém se seznámíte se společností, historií, strukturou, plány a s vnitřními procesy. A pak adaptační období v rámci zkušební doby. Systémově se snažíme, aby nováčkové dostávali od zkušenějších kolegů opravdu podporu pro rychlé a plné zapracování.

 

Prozradíte nějakou tajnou informaci na závěr? Ať už důvod proč pracovat v Eltodu nebo tip na to, jak zaujmout u pohovoru?

Negativní člověk nikdy nikoho nezaujme.

Libil se vám článek? Sdílejte jej!